Network Marketing Neden Çalışmalıyım ?

Network Marketing sektörü tam anlamında nedir?
Yazan
Mesaj

Doğru zamanda, doğru bir ürünle, iyi bir firma, güçlü ve deneyimli bir sponsorla network marketing yapmak size hayal bile edemeyeceğiniz şeyler kazandırabilir. 

Ek İş & Ek Gelir Kazanmak

Geliriniz masraflarınızı karşılamaya yetmiyorsa ek iş yaparak ek gelir elde etmek zorundasınız. Şu anda ülkemizde çok az bir kesim dışında hemen herkes ek gelir kazanma peşindedir.  Esas işinizin yanında yapabileceğiniz en güzel ve kolay ek iş ise network marketing'dir.  

Meslek Edinmek

Network marketing bir meslek olarak full time yapıldığında diğer mesleklere göre en çok kazandıran meslektir. Üstelik diğer mesleklerde iş yükü baştan neyse sonra da aynı devam ettiği ve bıkkınlık verdiği halde, network marketing'de giderek iş yükünüz azalır ve keyif almaya başlarsınız.

Bilgi Ve Deneyim Gerektirmez

Network marketing işinde başarılı olmak için önceden ne yaptığınızın, hangi okulu bitirdiğinizin bir önemi yok. Eğitimlere katılır ve sponsorunuzu takip ederseniz çok kısa sürede kazanmaya başlarsınız. Hatta mevcut bilgi ve tecrübenizi network marketing işinde kullanmak başarısızlık sebebi olabiliyor.

Takdir Edilirsiniz

Kamu veya özelde bir çalışansanız kolay kolay takdir edilmezsiniz. Hatta büyük bir özveriyle çalışsanız bile tutarlar torpilli birini terfi ettirirler. Oysa Network marketing işinde torpil sökmez, başarısızlık asla ödüllendirilmez. Ama en ufak bir başarınız bile çok ciddi takdir edilir, sahneye çıkarılır alkışlanırsınız.

Kendi İşinizin Patronu Olursunuz

Kendi işinin patronu olmak bir çok kişinin hayalidir. Kendi işinde patron olmak çalışma saatlerini kendin belirlemek ve işe gitmediğinizde sizi arayıp azarlayacak veya işinize son verecek bir patronun olmaması demektir. Network marketing yaptığınızda tam olarak bunu yaşayabilirsiniz.

Risksiz Ve Sermayesiz İş Kurarsınız

Network marketing satış ortaklığına dayalı bir sistem olduğu için ürün satın alma ve stoklama derdiniz yoktur. Bu nedenle hiç riskiniz yoktur. Sizin yapmanız gereken bir ekibinizle birlikte firmanın deposundan olabildiğince çok ürün çıkararak ciro oluşmasını sağlamaktır. Kazancınızı bu ciro belirler.

Sınırsız Kazanç İmkanı

Network marketing işinde kazanç sınırı yoktur. Kimileri belli bir limite ulaştığında çalışmayı bırakır. Bazılarının hayalleri çok büyüktür ve daha çok kazanmak için daha fazla çalışır. Dünya çapında network yapan bir çok lider milyon dolarlar seviyesinde para kazanmayı başarmıştır, ülkemizde de milyonerler vardır.

Bürokrasiden Kurtulursunuz

Girişimcilik yapıp kendi ürününüzü üretmeye kalkıştığınızda önünüze bir çok bürokratik engel çıkar. Bir çok girişimci bu engelleri aşamadığı için daha işin başında vazgeçer. Oysa network marketing'de tüm bürokratik işler halledilmiş, tüm izinler alınmıştır ve her şey hazırdır. Siz sadece işinize odaklanırsınız.

Özgürce Gezip Görebilirsiniz

Network marketing zamandan ve mekandan bağımsız olduğu için istediğiniz anda tatile gidebilirsiniz. Zaten belli bir başarı yakaladığınızda firma size bir çok tatil hediye edecektir. Oysa klasik işlerde fiilen işinizin başında olmanız gerekir. Bundan dolayı ömründe hiç tatil yapmamış girişimci veya tüccarlar vardır.

Çevreniz Genişler & Sosyalleşirsiniz

Network marketing sayesinde çok fazla insanla tanışma şansınız vardır. Bir çok kişi çevrem yok diye network yapmak istemez. Oysa çevre edinmek ve farklı şehir, hatta farklı ülkelerden insanlarla tanışmak için network yapmalısınız. Klasik işlerde etrafınızdaki bir kaç kişiden başka kimseniz yoktur.

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişimde en önemli konu özgüvendir. Network marketin sayesinde alacağınız ücretsiz eğitimler sayesinde özgüven patlaması yaşarsınız ve esas işinizde de başarılı olursunuz. Özellikle belli bir kariyerden sonra sahneye çıkarak toplum önünde konuşma yeteneğiniz gelişir ve bu sizi bir lider yapar.

Miras Bırakma İmkanı

Network marketing bir ticaret olduğu için klasik ticarette olduğu gibi miras bırakır, sahip olduğunuz kariyeri olduğu gibi çocuklarınıza aktarabilirsiniz. Oysa profesör, genel müdür, general veya hangi kariyerde olursanız olun, hiş bir yerde kariyerinizi çocuklarınıza miras bırakamazsınız.

Kendini Gerçekleştirme

Kendini gerçekleştirmek isteyen kişi kendini tanımalı, güçlü ve zayıf yanlarını, sınırlarını bilmeli ve sınırlarını zorlayarak zirveye çıkmalıdır.  Network sayesinde bir çok sıradan kişi çok büyük başarılara imza atmıştır. Hayattan hiç bir beklentisi olmayan kişiler birer lidere dönüşmüştür.

İş Arkadaşlarını Belirleme

Network marketing işini klasik işlerden ayıran en büyük özelliklerden biri çalışacağınız kişileri kendiniz seçebilmenizdir. Oysa klasik işlerde çalışacağınız iş arkadaşlarınızı siz değil başkaları seçer ve siz hoşlanmasanız bile o kişilerle uzun yıllar çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

Ekip Olmanın Gücü

Bir kişinin patron sayılması için en az 100 kişi çalıştırması gerekiyor. Bunun için ne kadar sermaye gerektiğini düşünün. Network marketing size bir patron gibi insanları işe alma ve işinizi geliştirmek için ekip kurma imkanı vermektedir. Üstelik ekibinize karşı tek sorumluluğunuz onu eğitmek.

Zaman Ve Mekandan Bağımsız Olma

Network marketing klasik işlerde olduğu gibi sürekli işin başında olmayı gerektirmez. Çünkü başında durmanız gereken işçileriniz veya sizin dükkanı açmanızı bekleyen müşterileriniz yoktur. Klasik işlerin monotonluğu burada yoktur. Bu da çalışırken size muhteşem özgürlük ve işten keyif almanızı sağlar.

Sistemin Adaletli Olması

Network marketing'de kariyer önemlidir, çünkü kariyer ciroya bağlı olarak gelirinizi belirler. Klasik işlerde kariyer almanız için hak ediyor olmanız yetmez, torpil de bulmanız gerekir. Ama network'de herhangi bir kariyerin gerektirdiği şartları yerine getirdiğinizde sistem size otomatik olarak kariyerinizi verir.

Uluslararası Çalışmak

Sabit bir iş yeri gerektiren klasik işlerde hedef kitleniz bulunduğunuz semt veya cadde, hatta sokakla sınırlıdır. Bazen bir sokakta aynı sektörde bir çok işyeri bulunur. Oysa network marketing işinde eticaret sayesinde hedef kitleniz çok geniştir. Dünyanın her yerinde işinizi kurabilirsiniz.

Sizlerde fikirlerinizi paylaşmak, sormak istediklerinizi sormak, anlatmak istediklerinizi anlatmak için, sitemizde en üstte bulunan «KAYIT OL» seçeneğini tıklayıp kayıt olduktan sonra, yazılarımıza yorum bırakabilirsiniz.