Network Marketing Haram mı?

Network Marketing Caiz mi? Helal mi? Haram mı?
Yazan
Mesaj

Network Marketing online bir ticaret modelidir. Network Marketing’in caiz olmadığını söyleyenler; ortada ürün olmayan farklı amaçlar için kullanılan network sistemleridir.

Network Marketing sektöründe haram olmaması için seçtiğiniz şirket çok önemlidir.

Network Marketing sektöründe haram olmaması için aşağıdaki belirtilen maddelere dikkat edilmesi gereklidir.

  1. Satılan ürünlerin içeriğinde alkol veya domuz ürünlerinin bulunması. Sattığınız ürünlerin içerikleri temiz ve dinimize uygun olmalıdır.
  2. Yalan söylemek ve insanlara kendi çıkarlarınız için aldatmak. İnsanları işe alabilmek için yalan bilgiler verip, hiçbir şey yapmadan zengin olacaksın gibi beklentiler uyandırmak ticaretin haram olmasına sebebiyet verir.
  3. Firma hakkında satış ve alt ekibinize üye eklemek için yalan bilgiler vermek.

İşinizi doğru yapıyorsanız vicdanınız rahat olabilir. Unutmayın ki her yaptığınız işte haram olan şeyler vardır. Dinimize bağlı helal kazanmak bizim elimizdedir.

Gördüğünüz gibi bir ticareti haram veya helal yapan o işi yapan kişinin elinde. Her sektörde işini ahlak dışı kullanan insanlar vardır. Ama doğru olan siz insanları ürünleriniz ve iş fırsatı hakkında doğru şekilde bilgilendirebilirsiniz.

Sonuçta bu sektörde çalışmadan emek harcamadan kazanamıyorsunuz. Vaktinizi fikirlerinizi emeğinizi kullanarak bir kazanç elde ediyorsunuz.

 

Youtube'de bu konu hakkında çok fazla videolar vardır. Daha detaylı araştırabilirsiniz.

Sizlerde fikirlerinizi paylaşmak, sormak istediklerinizi sormak, anlatmak istediklerinizi anlatmak için, sitemizde en üstte bulunan «KAYIT OL» seçeneğini tıklayıp kayıt olduktan sonra, yazılarımıza yorum bırakabilirsiniz.