Network Marketing Başarısız olma sebepleri

Network sektöründe başarısız olmamanız için bunları yapmayınız
Yazan
Mesaj

Network Marketing işi ile  uğraşıp, başarılı olamıyor iseniz, ortada bir yanlış olduğunun göstergesidir.

ASLA VAZGEÇME !

“Bırakmak istediğinde … neden bu sektörde  başladığını düşün.”

Sizi bu alanda başarısız kılan nedir? Önce bunu sorgulamamız gerekiyor.

Sorgulamamıza başlayalım;

Olumsuz Düşünme Zihniyeti:

Network Marketing alanındaki tüm bunu öneriyor. “Günde 30 dakika kişisel gelişim kitapları okuyun.”

Karamsar bir düşünceye sahipseniz, en iyi Sosyal Medya Pazarlama stratejisi bile size yardımcı olamaz.

NEGATİF DÜŞÜNCELER NASIL DEĞİŞTİRİLİR:
Kendimiz ile yüzleşelim.

Tembel birimisiniz? Bunu kendimize soralım cevabına göre kendimize bir plan oluşturup çalışmalarımıza başlayalım.

Para kazanamıyor musunuz? Hemen vazgeçmeyin yatırım yaparak girmediğiniz bir sektördesiniz. Her düzeyde kendinizi geliştirerek daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Okunabilecek kendini geliştirme kitapları;

  • Nasıl Dost Kazanılır ve İnsanları Etkiler – Dale Carnegie
  •  Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen Covey
  • Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill
  • Zengin Olmanın Bilimi – Wallace D. Wattles
  • Başarısız Olmak – John C. Maxwell
  • Başarının Yedi Spiritüel Yasası – Deepak Chopra

 Kötü Dersler (Eğitim):

Kendinizi geliştirmede en önemli eğitimlerden; kaliteli trafik, olası satışlar ve satışlar elde etmek için bazı stratejiler öğrenmeniz gereklidir.

Çevrimiçi pazarlama yapmalısınız, Sosyal Medya Pazarlaması büyük bir rol oynamaktadır. Çok sayıda (hedeflenen) kişiye ulaşabilir, sorunlarını çözmelerine yardımcı olabilir ve  PARA kazanabilirsiniz .

Unutmayalım ki bu sektörde kendinizi geliştirdikten ve para kazanmanız ilerledikten sonra daha refah bir yaşam sizi bekliyor.

İş Tecrübeniz Yoksa:

Herhangi bir iş tecrübeniz yoksa kendinizi geliştirebilirsiniz.

Size yardımcı olabilecek kendinizi geliştirebilecek kurslar, kitaplar, etkinlikler ve seminerler var. Ve öğrenmeniz gereken en iyi iş becerisi NASIL SATILIR?

 

Yanlış hedef kitleyi hedef almak:

Hiç kimse satın almıyor veya katılmıyorsa, yanlış kitleye sahipsiniz demektir. Kilolu birine kilo aldırıcı satamazsınız.

Hedef kitlenizin kim olduğunu düşünmeye başlamadan önce, ürünlerinizin faydalarını bildiğinizden emin olun ve ürün içerikleri tüm bilgileri hakkında bilgi sahibi olun. Bu şekilde, onlardan en iyi şekilde kimin yararlanabileceğini bileceksiniz.

İlk etapta kazanç sağlamaktan önce kime nasıl faydalı olabilirim. Çevrenizdeki kilo, zayıflık, herhangi bir sorunda hangi ürün iyi gelir onu düşünelim.

Disiplinli olmamak hemen pes etmek:

Hepimizin ilk bu sektöre girdiğinde büyük kazançlar bekleyip ilk etapta bıraktığımız bir iş modelidir. Bir iş yerine girdiğinizde bile altı ay da hiç bir hakkınız olmuyor deneme süreniz gibi hiç bir zaman para size emek göstermeden gelmez. 

En az 90 gün boyunca büyük  disiplinli çalışma eyleminde bulunun. 

Bahaneler, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaz. Bu yüzden “Başarılı olmayı ne kadar çok istiyorsun” bunun için disiplinli çalışıp emek göstermeniz gerekmektedir.

Yarışma Rekabet:

Network Marketing’de çok fazla firmalar ve firmalarda networkerlik yapanlar var o yüzden rekabet var çünkü giderek daha fazla insan bu sektöre inanıyor. Peki rekabet başarınız için neden bu kadar önemli?

Ürünler hakkında bilgisizlik, iletişim kuramama, kendini bu sektörde geliştirmeme karşı networkerler için bir şanstır. Siz yerinizde beklerken onlar devamlı yükselmektedir.

Rekabet ve yarışma için öne çıkın | daha fazlasını öğrenin.

SONUÇ:

Network Marketing’de başarı görmüyorsanız, yukarıdaki hataların bir kısmını (veya tamamını) yapıyorsunuz demektir.

Bilgi amaçlı paylaşılmıştır. Bu sektörde güzel kazançlar elde edilmektedir. Ama armut düş ağzıma düş gibi düşünmeyin. Emek ve çalışma ile kazanılabilecek bir sektördür.

Sizlerde fikirlerinizi paylaşmak, sormak istediklerinizi sormak, anlatmak istediklerinizi anlatmak için, sitemizde en üstte bulunan «KAYIT OL» seçeneğini tıklayıp kayıt olduktan sonra, yazılarımıza yorum bırakabilirsiniz.